Fórum

Javasoljuk a fórum használatát a szabállyal kapcsolatban felmerülő kérdések feltevéséhez.

Szabály kérdések
 
Értesítések
Minden törlése

Szabály kérdések

66 Bejegyzések
2 Felhasználók
0 Likes
415 Megtekintés
Hozzászólások: 44
(@essze)
Eminent Member
Csatlakozva: 1 év telt el

Üdvözlet! 

Ez az utolsó csomag. 

 - LOGISZTIKA - 

1. Ellenséges területre nem lehet logisztikázni. 

2. Bekerített területre lehet-e logisztikázni tábornokot, flottát vagy admirálist? 

3. A szárazföldi és tengeri tartomány közötti logisztikai kapcsolathoz kell-e kikötő? 

4. Flottacseréhez tengeri kapcsolat kell, vagy elég a szárazföldi? 

5. Kérdés: Hány flottacsere hajható végre fordulónként? 
    Válasz: Amennyit a szállítókapacitás lehetővé tesz. 

6. Tábornok hol kerülhet térképre? Saját magterület, saját fennhatóságú terület, vagy szövetséges terület? 

7. Kérdés: Tábornok "kitúrhat"-e másik tábornokot? 
    Válasz: Nem. 

8. Olaszország belépéséig Törökország és a Monarchia között megvan a tengeri összeköttetés. Vagy a központi/antant hatalmak a belépés előtt sem számítanak semleges területnek? 

9. Az USA Európán belül is csak oda tud egységeket szállítani, ahol megvan Amerikából a logisztikai kapcsolat. Tehát Oroszországba nem. (Alaphelyzetben.) 

10. Egy BP-kérdés: Ha a Monarchia felállította Lengyelországot, de Varsóban csak német csapatok vannak, akkor kit illet a zászló? 

- LOGISZTIKA VÉGE - 

Az Alapszabályhoz kapcsolódó kérdésekkel végeztem, remélem nem sokat felejtettem ki. 
Ha sikerül legalább egyet játszani a "kreatív" olasz beléptetéssel, akkor küldöm. 

Üdv Néked. 
essze 

 

Válasz
4 Replies
(@essze)
Csatlakozva: 1 év telt el

Eminent Member
Hozzászólások: 44

Üdv! 

Csereberével flotta lenullázható-e? Ha igen, akkor ugyanígy visszaépíthető, vagy csak 4IP-ért? 

essze 

 

Válasz
Admin
(@admin)
Csatlakozva: 5 év telt el

Tag
Hozzászólások: 22

@essze szia, ha jól értelmezem a kérdést, egy flotta lehet "üres". Ha le van nulláza, utána 1, lehet 4 IP-ért 1-re tolni a csúszkát, de akár vissza is lehet helyezni oda egy hajót

Válasz
Admin
(@admin)
Csatlakozva: 5 év telt el

Tag
Hozzászólások: 22

@essze

Küldöm a válaszokat:

1, Igen

2, Nem, a bekerített területre illetve onnan nem lehet mozgatni semmit

3, Nem

4, A két flotta közt tengeri összeköttetésre van szükség. Tehát egy Hambrugban állomásozó flottából nem lehet áthelyezni hajót egy olyan flottába, ami Königsbergen állomásozik, ha például a Kiel-csatorna nincs német kézen, de minden más magterület igen.

5, Igen, a szállítókapacitás határozza meg

6, Saját vagy szövetséges terület, ahol van saját színű egység

7, Nem, egy területen sosem lehet kettő tábornok egyszerre

8, Igen, illetve Olaszország belépte után is megmarad. De a szárazföldi egységek áthelyezéséhez szárazföldi összeköttetésre van szükség.

9, Igen

10, A Monarchiát továbbra is, hacsak nem foglalta el Varsót pl. Oroszország azóta, és foglalta vissza azt Németország (akkor a németeké).

Egybként az olasz verzió ki lett próbálva azóta?

Üdv, Konrád

Válasz
(@essze)
Csatlakozva: 1 év telt el

Eminent Member
Hozzászólások: 44

@admin Üdvözlet! 

Kösz a válaszokat. Csak van egy probléma: átlapoztad az előző oldalt. Ott vannak a mozgásokra, az összecsapásokra illetve az újoncozásra vonatkozó kérdések. Valamint a konzervatív olasz beléptetés véglegesített tesztverziója. (Az utolsó változatot érdemes olvasni.) Ki is lett próbálva, működőképesnek tűnik. Örülnénk a véleményednek, főleg a két szabálymódosítás tekintetében.  A kreatívat is megnéztem egyszer, illetve lenne két bevezető játék, csak jó lenne előbb a szabálykérdéseket tisztázni. Most is volt egy olyan válasz, ami szerint egy szabályt eléggé félreértettünk. 

8. Flotta áthaladhat-e olyan tengeri területen, ami mellett csak ellenséges szárazföldi tartomány van? Illetve a válaszodból úgy tűnik, hogy színes egységet is lehet logisztikázni. Flottához tengeri, tábornokhoz/gyalogsághoz/lovassághoz szárazföldi, admirálishoz/löveghez/repülőhöz valamilyen kapcsolat kell. Jól értem? 

Megjegyzés. Most péntektől keddig játszottuk az advanced változatot, 28,5 óra volt tiszta játékidő. Nektek hogy jön össze a 3-6 óra? 

Üdv Néked. 

essze 

 

Válasz
Hozzászólások: 44
(@essze)
Eminent Member
Csatlakozva: 1 év telt el

Hahó! Megvagy még?  

Válasz
Hozzászólások: 44
(@essze)
Eminent Member
Csatlakozva: 1 év telt el

Üdvözlet! 

Nagy-nagy köszönet a válaszokért, és ne haragudj, hogy ennyit szekáltalak. Muszáj volt, mert a kérdések egy részénél más lett a válasz, mint gondoltam. Van néhány visszakérdés, de tényleg csak néhány. Azokkal az alapszabály remélhetőleg kiveséztük. Ha gondolod, átküldhetem a "kreatív" olasz belépést, bár azzal még csak én játszottam, vagy a két bevezető változatot. Csak ne kérd még mindegyiket, mert elég lassan tudok csak pötyögni. 

Még egyszer köszönet. 

Üdv Néked. 

essze 

 

Válasz
Hozzászólások: 44
(@essze)
Eminent Member
Csatlakozva: 1 év telt el

Üdvözlet! 

Nagy-nagy köszönet a válaszokért, és ne haragudj, hogy ennyit szekáltalak. Muszáj volt, mert a kérdések egy részénél más lett a válasz, mint gondoltam. Van néhány visszakérdés, de tényleg csak néhány. Azokkal az alapszabály remélhetőleg kiveséztük. Ha gondolod, átküldhetem a "kreatív" olasz belépést, bár azzal még csak én játszottam, vagy a két bevezető változatot. Csak ne kérd még mindegyiket, mert elég lassan tudok csak pötyögni. 

Még egyszer köszönet. 

Üdv Néked. 

essze 

 

Válasz
Hozzászólások: 44
(@essze)
Eminent Member
Csatlakozva: 1 év telt el

Üdv!

Bocs a dupla küldésért, a technika ördöge. 

essze 

 

Válasz
Oldal 4 / 5
Share: